دشمن به دنبال مشروعیت زدایی از نظام است / حوزه علمیه باید کار بصیرتی و توجیهی انجام بدهد

حجت الاسلام حیدر مصلحی در همایش طلاب و ائمه جمعه سراسر کشور گفت : امروز در مقوله دفاع از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نیاز جدی به کار فقهی و فقاهت متناسب با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی داریم و این نکته ای است که باید حوزه ها به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.

 

وزیر سابق اطلاعات افزود: اهداف استکبار در مقابله با انقلاب اسلامی، اهدافی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت است.

 

او  در ادامه تاکید کرد: درباره حضور خواهران در بخش های مختلف انقلاب خاطرات زیادی دارم که حاکی از نقش کلیدی آنان است. انشالله در بحث انتخابات هم، خواهران به ویژه خواهران حوزه علمیه نقش کلیدی خود را به خوبی ایفا کنند.

 

حجت الاسلام مصلحی بیان کرد: استکبار در اهداف کوتاه مدت خود می‌خواهد از طریق نفوذ انقلاب را متوقف کند و جلوی آن را بگیرد. دشمن در بحث نفوذ سرمایه گذاری فراوانی کرده است. در اهداف میان مدت به دنبال مشروعیت زدایی از انقلاب است. حال و هوای احساس تکلیف در مقابل نظام جمهوری اسلامی و انقلاب رو به بیرنگ و کمرنگ شدن است. دشمن روی این هدفش سرمایه گذاری زیادی کرده است تا حالت بی تفاوتی به وجود بیاورد. شما اگر تاملی بکنید می بینید همین امروز در میان نیروهای مومن و متدین ما حالت بی تفاوتی به وجود آمده است. در نظرسنجی هایی که در بحث انتخابات انجام شده است عمدتا روح ناامیدی و یاس و اینکه شرکت در انتخابات چه فایده ای دارد حاکم شده است.  این همان هدف میان مدت دشمن است. مشروعیت زدایی می کند تا دیگر کسی احساس تکلیف نکند.

 

او در ادامه گفت: برنامه دراز مدت دشمن این است که انتخابات را وسیله ای برای براندازی نظام می داند. انتخاباتی که در هشت سال گذشته با برنامه نفوذ صورت گرفت دقیقا در این راستا قرار گرفت که امروز دیگر مردم  نسبت به انقلاب احساس تکلیف نداشته باشند. جامعه ای را سمتی برده اند که می گویند دیگر نمی توانید کاری از پیش ببرید. روح و یاس و ناامیدی را به مردم حاکم کرده اند. در این هشت ساله تلاش کردند فضا را طوری پیش ببرند که مردم بگویند دیگر کاری نمی شود کرد و تمام شد. نتیجه این تفکر عدم حضور آنها در انتخابات باشد. استکبار با عدم حضور بگوید شما عقبه ای ندارید. مردم شما را قبول ندارند. جمهوریت نظام چیزی است که امام (ره) و امروز مقام معظم رهبری روی آن برنامه ریزی سنگین و جدی داشته و دارند.

 

 

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: به عنوان حوزه های علمیه باید کار طلبگی مان را در بحث انتخابات جدی بگیریم. شما طلبه ها به میان مردم بروید و کار توجیهی و بصیرتی انجام بدهید تا مقابل توطئه دشمن برای سواستفاده از انتخابات را بگیرید. این با تلاش شما قطعا شدنی است.

 

او افزود: دشمن با برنامه ریزی  می‌خواهد در نفوذ جریانی اش کاری کند که مردم در انتخابشان دچار اشتباه محاسباتی شوند. در این چنین نفوذی دشمن کاری می کند تا مسئولان، نخبگان و مردم درتصمیم گیری دچار اشتباه محاسباتی شوند. یکی از کارهایش این است که می گوید ببین اگر دنبال این راه بیفتی جنگ است، دنبال این بروی صلح است. برای اینکه با تهدید شما را دچار اشتباه محاسباتی کند. براساس آیات قرآن دشمن چندکار برای اشتباه محاسباتی انجام می‌دهد که اولین آنها تهدید است.

حجت الاسلام مصلحی  گفت : در نوار اخیر که از آقای ظریف پخش شد دیگر همه چیز درباره او روشن شد. نکته قابل توجه این است که این آقا در جریان مذاکرات برجام همان شبی که می رفت، اوباما یا سخنرانی می کرد یا مصاحبه می کرد و می گفت گزینه نظامی روی میز است. تهدید می کرد تا کسی که برای مذاکره می رود دچار ترس و اشتباه محاسباتی شود و تصمیم درست نگیرد. ظریف هم آمد در دانشگاه تهران سخنرانی کرد و گفت آمریکا اگر بخواهد با یک دکمه دستگاه نظامی مارا از کار می اندازد. تلویزیون صحبت هایش را پخش کرد. دنبال مجموعه های مختلف رفتم و گفتم آقا کاری کنید، یعنی آمریکا با یک دکمه می تواند همه را از کار بیاندازد. دوستان او را بردند و چندتا زیر زمین را نشانش دادند، همه را هم نشان ندادند و گفتند تجهیزات و دستگاه نظامی ما اینهاست. دشمن با یک دکمه می تواند اینها را از بین ببرد؟ آقای ظریف همان موقع مصاحبه کرد و گفت نه اینطور نیست آمریکا بتواند چنین کاری کند.

 

 

او در پایان افزود: در انتخابات هم دشمن همین طراحی را دارد. باید برای مردم کار بصیرتی و توجیهی انجام بدهیم. دشمن طراحی دارد و می‌خواهد اتفاقاتی که در انتخابات قبلی رخ داد تکرار شود که مجموعه شما نیروهای ارزشی کسی را دنبال می کردید و یک دفعه یک چیز دیگری بیرون زد. اگر کار بصیرتی انجام ندهیم باز هم همان تکرار خواهد شد. حوزه علمیه تهران از جایگاه بلندی برخوردار است. باید در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی حتی امنیتی استان تهران دخالت کند. نظر بدهد و کار پژوهشی انجام بدهد. انشالا حوزه علمیه بتواند به وظایفش عمل کند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها