درخواست رهبری از خبرگان برای پیگیری مطالباتشان/ مقام معظم رهبری غریب و مظلوم است

حجت الاسلام حیدرمصلحی وزیر سابق اطلاعات، در جمع فعالان بخش خصوصی و نمایندگان اصناف گفت: اصلا در این وادی نبودم که در انتخابات شرکت کنم. اما علت  حضورم را خدمتتان عرض می کنم. مقام معظم رهبری معمولا در سخنرانی هایی که با مجموعه خبرگان دارند عمدتا به مسائل مبنایی می پردازند و آنجا مباحث مبنایی انقلاب و نظام را مطرح می کنند. حدود ۲ سال پیش آقا در یکی از فرمایشاتی که با خبرگان داشتند اشاره به موضوعی کردند و این نشانگر مظلومیت و غربت ایشان بود. فرمودند خبرگان بیاید و مطالبه گری مطالب رهبری را داشته باشد. اگر رهبری مطلبی را بیان می کند شما از دستگاه های مختلف مطالبه گری کنید و برخی جاها مردم به میدان بیایند. خیلی انتظار می کشیدم که خبرگان در این راستا حرکتی داشته باشد. ۵ – ۶ ماه گذشت و خدمت آیت الله جنتی رفتم و گفتم برای این صحبت آقا کاری کنید و حرکتی شکل بدهید. انتظار هست. ایشان خیلی جا خورد و گفت بله ما اصلا توجه نداشتیم و بالاخره با پیگیری های ایشان کمیسیون هایی شکل گرفت. یکی از کمیسیون ها سیاسی بود و به اصرار ایشان  من هم در آن شرکت می کردم. اما هر چقدر انتظار کشیدم دیدم آنطور که باید خروجی نداشت و ندارد.

 

*امام(ره) یارانی داشت که در پی تحقق مطالب مورد نظرش بودند/ مقام معظم رهبری چنین کسانی را ندارد/ احساس تکلیف کردم به خبرگان بروم / ظرفیت بزرگ مساجد عاطل و باطل مانده است

حجت الاسلام مصلحی بیان کرد: امام (ره) افرادی مثل مقام معظم رهبری و شهید بهشتی را داشت که تا مطلبی می گفت دنبال اجرایی شدن و عملیاتی شدنش می رفتند. بعضا هم برایشان سنگین بود و برخی از یاران به شهادت رسیدند. اما آقا متاسفانه و بدون تعارف چنین کسانی را ندارند. این موضوع روشنی است که می بینیم. احساس تکلیف کردم به خبرگان بروم و این احساس تکلیف به اینجا برمی گردد که با برخی از آنها صحبت داشته ام و پیگیری هایی داشته ام. درد و دل های شما را می شنیدم و احساسم این بود که اصلا بخشی از اینها نمی دانند در کشور چه خبر است و چه اتفاقی می افتد. شما همین الان ائمه جماعات شهر تهران در مرکزیت کشور را ببینید چقدر از وضع کشور اطلاع دارند. یکی از جروبحث هایی که با آقای علی اکبری؛ مسئول امور جماعت داشتم این بود که آقا بالاخره یک بولتن هفتگی برای این امامان جماعت بفرستید که بدانند در کشور چه خبراست و چه اتفاقی می افتد. او یک حدیث می خواهد بخواند به یک جریانی هم اشاره کند. احساس کند می تواند به یک چیزی در مملکت بپردازد. این وجود ندارد و متاسفانه ظرفیت بزرگ مساجد همینطور عاطل و باطل مانده است. احساس تکلیف  کردم به خبرگان بروم و بتوانم این جریان را راه بیاندازم. این مطالبه گری در ابعاد مختلف شکل بگیرد.

 

*نسل جوان باید خبرگان را بشناسد/مطالبه گری از خبرگان در حوزه های مختلف در کشور تاثیرگذار خواهد بود

او اظهار کرد: نسل جوان ما الان اصلا نمی داند خبرگان یعنی چه . این جمعی که اینجا نشسته ایم به مخیله مان خطور نمی کرد که یک روز اگر امام را از دست بدهیم چه می شود و چه اتفاقی می افتد. خبرگان برای این است. امروز نسل جوان آینده ای را پیش رو دارد که اگر آمادگی در آن نباشد ممکن است با مشکل مواجه شویم و نشناسد که اصلا خبرگان چه کسی است و چه کار باید انجام بدهد. انشالا خداوند مقام معظم رهبری را تا ظهور امام زمان برایمان حفظ کند. اما این مجموعه باید به نسل جوان شناسانده شود که اگر فردا خدای نکرده اتفاقی افتاد نسل جوان پشت سر فرد بعدی بیاید و همراهی داشته باشد. این زمانی رخ می دهد که نسل جوان خبرگان را ببیند و بشناسد و حرکتی از او ببیند. یکی از نکات مطالبه گری خود شما هستید. تشکل شما قوی است و توضیحاتی که دادید بیانگر یک مجموعه با قوت است. می خواهم از شما سوال کنم به عنوان یک تشکل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی با توضیحاتی که دادید چندبار خبرگان تهران را تک تک به جلسه تان دعوت کردید و به آنها گفته اید خواسته های ما را چه کردید. مطالبه گری ابعاد مختلف دارد و از مجموعه های مختلف باید شکل بگیرد. وقتی آنها را به اینجا دعوت کردید و مطالبه گری کردید به هر حال در تصمیماتشان در زمینه موضوعات مختلف تاثیر دارد. مطالبه گری ابعاد مختلف دارد. نوع ورود  و چگونه ورود کردن مهم است. وقتی می گوییم مطالبه گری طرف باید اطلاعات لازم را داشته باشد. به او اطلاعات لازم داده شود که مثلادر  فضای اجتماعی یا اقتصادی چه اتفاقاتی می افتد. خیلی هایشان اصلا نمی دانند. وقتی بدانند احساس تکلیف می کنند. یکی از چیزهایی که احساس می کنم واقعا باید دنبال کنم این است که بتوانیم به حول و قوه الهی مظلومیت و غربت آقا را به نحوی با ظرفیت هایی که داریم و به یک گوشه از آن اشاره کردم جبران کنیم. این هدف من از ورودم به بحث خبرگان است. امیدوارم  اگر خداوند لطف کرد و رای آوردم در آن مجموعه حرکتی را شکل بدهم.

 

 

* ساده از کنار ظرفیت های حضور زنان در انقلاب و دوران جنگ می گذریم و از آن بهره نمی گیریم   

وزیر اسبق اطلاعات ضمن اشاره به اینکه ظرفیت های دیگری هم داریم که باید پای کار بیایند، افزود: ظرفیت حوزه های علمیه ظرفیت کمی نیست. خیلی از شما در خاطرتان هست انقلاب را همین ها اداره کردند و مردم را کف خیابان ها آوردند. اعتقاد قلبی من این است که در بسیاری از مسائل عقبه انقلاب و برای خیلی از حرکت هایمان از ظرفیت زنان استفاده نمی کنیم. خداوند آیت الله حائری شیرازی را بیامرزد. در خاطرم است اواخر جنگ دچار مشکل شده بودیم. نیروی انسانی در جبهه کم بود. در مجلس قدیم جلسه ای گذاشته شد و آقای هاشمی و مقام معظم رهبری بودند. همه جمع شده بودند. تمام ائمه جماعات استان ها و نماینده های ولی فقیه را جمع کرده بودند تا در این زمینه کاری کنند. آیت الله حائری اولین کسی بود که رفت و صحبت کرد. گفت ما از ظرفیت های زنان و هیئت های خانگی شان استفاده می کنیم. همین هیئت های خانگی را پای کار بیاورید. بچه هایشان را به جبهه می فرستند. اتفاقا همین حرف آقای حائری محور شد. آن زمان نماینده مقام معظم رهبری در قرارگاه خاتم و قرارگاه کربلا بودم. دقیقا یک ماه بعد از جلسه، حاج قاسم سلیمانی آمد و گفت آقا درهمین هیئت های خانگی گفته شود دیگر نیایند. اینقدر آمده اند جا نداریم. می خواهم بگویم نقش زنان همین هیئت ها است و ما خیلی ساده از کنار این ظرفیت ها می گذریم و از آنها آنطور که باید و شاید در ابعاد مختلف استفاده نمی کنیم.

 

*امروز مسائل اجتماعی از معضلات جدی نظام است

او تاکید کرد: امروز مسائل اجتماعی از معضلات جدی نظام است. حضرت آقا در این حوزه مجبور شدند ورود کنند و شورای عالی مباحث اجتماعی و کارهایی از این قبیل تشکیل بدهند. در همین حرکت چقدر ما به زنان بها می دهیم. برای مثال یک فرد معتاد بیشتر از همه با همسرش در ارتباط است. وظیفه همسرش در این شرایط چیست. ما چیزی برای این زنان تعریف کرده ایم که باید چه بکند و همینطور در موضوعات مختلف دیگر؟ این گوشه ای از معضلات بود که به آن اشاره کردم. امیدوارم بتوانم در این وادی بیایم و تاثیرگذار باشم و مجموعه های مختلف را برای مطالبه گری به میدان بیاورم. درخواست من از شما این است که این مجموعه ارزشمند که شما راه انداختید می تواند تاثیرگذار باشد و من چه به خبرگان بروم و چه نروم برای همکاری با آن اعلام آمادگی می کنم. براساس اطلاعاتی که دارید در موضوعات مختلف ورود کنید و در بحث های اجتماعی مثلا سراغ رییس کمیسیون اجتماعی بروید و از او مطالبه گری داشته باشید. دستگاه های مختلف دیگر را بیاورید و مطالبه گری کنید. مهم این است که اطلاعات داشته باشید.

 

*نسل جوان باید بداند ممکلت رها نشده است/ حتی روی ولی فقیه هم نظارت وجود دارد

حجت الاسلام مصلحی خاطرنشان کرد: در بحث فعالیت های انتخاباتی، تبلیغات، کارهایی که ظرفیت دارید و اقداماتی که می توانید انجام بدهید برادر عزیزم حاج آقا اصغر دوست و آقای شاملو و باقی دوستان برای هماهنگی هستند. ما هم برای یک حرکت نویی حتی در بحث انتخابات در خدمتتان هستیم. در این زمینه یکی از اصرارهایم همانطور که برخی از شما هم اشاره کردید این است که جایگاه خبرگان را جا بیاندازیم. مخصوصا باز به نسل جوان اشاره می کنم که باید این جایگاه را بشناسد. همین الان براساس قانونی که در خبرگان وجود دارد نظارت بررهبری را دارند. یکی از وظائفشان نظارت برعملکرد رهبری است. هر از چندگاهی کمیته ای که برای این کار انتخاب شده است با آقا جلسه دارند و تذکرات می دهند و جواب می گیرند. این ثبت و ضبط می شود. در حالی که نسل جوان ما فکر می کند ولی فقیه آزاد آزاد است. این را باور نمی کنند که روی ولی فقیه هم نظارت وجود دارد. ما در ساختار نظاممان این هم پیش بینی شده است. وقتی نسل جوان متوجه این شود می داند که مملکت رها نشده است و در همه بخش ها و مراتب نظارت وجود دارد. اینکه اینطور که باید و شاید از این نظارت ها استفاده نمی شود و روی آن فضا سازی نمی شود و مطالبه گری صورت نمی گیرد بحث دیگری است. اینکه اشاره کردید نسل جوان یک سری شبهات دارد. باید خبرگان به میدان بیاید و این شبهات را پاسخگو باشد. بخشی از آن در رابطه با ولایت فقیه است و ملاحظاتی می کند و چیزی نمی گوید. اما باید فضا را باز کنیم تا سخن بگویند. رهبری به این موضوع تکیه دارند و در صحبت هایشان تاکید روی این مباحث به ویژه برای نسل جوان وجود دارد. در این فضای تبلیغاتی باید کاری کنیم تا این مجموعه را بشناسانیم. حتی ممکن است نسل جوان سوالاتی را مطرح کند. فضا را باز بگذاریم تا نسل جوان حضور داشته باشد و بتوانیم نسلی که باید آینده انقلاب را به دست بگیرد حضور پیدا کند.

 

*تاثیر انقلاب در دنیای بشری انکار نشدنی است/ تعبیر امریکای فروپاشی از سوی مقام معظم رهبری شعار نیست و عقبه عملی و تحقیقاتی دارد

او افزود: انقلاب اسلامی در دنیای بشری و استکبار رشد خود را می کند وجلو می رود. در یکی از بولتن هایی که برایم آمده بود اشاره شده بود که در فرانسه در فروشگاهی یک خانم محجبه به فروشگاه می رود و خریدش را می کند و می آید دم در تا حساب و کتاب کند. خانم صندوقدار ایرانی و کارگر آنجا بوده است و به این خانم محجبه بدو بیراه می گوید. فکر می کند او ایرانی است. این خانم از سروصدا متعجب می ماند و یکی می آید و برایش ترجمه می کند. خانم محجبه می گوید من ایرانی نیستیم. فرانسوی و استاد دانشگاه هستم. می گوید من کتاب شما مسلمان ها قرآن را خواندم و دیدم قرآن راه های خروج از بن بست را به ما نشان می دهد. علاقه مند به دین شما شدم و اسلام آوردم و حجاب را انتخاب کردم. این تاثیر انقلاب اسلامی در دنیای بشری است. کشورهای اروپایی و امریکایی اندیشمندانشان به اسلام روی آورده اند. انقلاب اسلامی را می بینند. اگر در خاطرتان باشد آقا یک سال و خورده ای پیش درباره فروپاشی امریکا صحبت کردند، برخی فکر می کردند این صحبت شعاری است و عقبه علمی و تحقیقی ندارد. در حالی که بنده در جریان عقبه علمی آن هستم. خواهشم این است که در فضای مجازی بروید و کلمه آمریکای در حال فروپاشی را در فضای مجازی به زبان انگلیسی جست و جو کنید بیش از چهارده میلیون مقاله در اختیارتان قرار می گیرد. این را جایی گفتم و یکی از ایرانی ها گفته بود چهارده میلیون مقاله می دانید چقدر زمان می برد. یکی هم جواب قشنگی داده بود و حالش را جا آورده بود. چهارده میلیون مقاله که این را هیئت علمی ها و اندیشمندان دانشگاه های امریکا راجع به فروپاشی امریکا نوشته اند و بیش از هفتاد درصد این مقالات می گویند ریشه این فروپاشی انقلاب اسلامی است.

 

*امریکا شاهد تاثیرگذاری اسلام در دنیا است/ به همین دلیل با ما مقابله می کنند

حجت الاسلام مصلحی گفت: یکی از عزیزانی که در امریکا یکی از مراکز اسلامی را اداره می کرد و از دوستانم است چندی قبل به ایران آمده بود و می گفت برخی از این شبکه های ماهواره ای در امریکا فضای سنگینی برعلیه اسلام طراحی می کنند. شما می دانید شهرک سینمایی هالیوود را چهل یهودی به وجود آورده اند. گفته اند چطور این شهرک را ساخته اند و گفته اند برای مقابله با اسلام است. خواهشم این است فیلم محمد رسول الله را که هالیوود ساخته است ببینید. دقیقا کوبیدن پیامبر(ص) را در آن خواهید دید. در ایران دستکاری شده آن پخش می شود. نسخه اصلی را که با پول عربستان هم ساخته شده است و حساب شده است ببینید.این دوستمان می گفت هالیوود فیلم های سنگین برعلیه اسلام می سازد. برخی مواقع در امریکا فضا به قدری سنگین می شود که وقتی در خیابان راه می رویم طوری نگاهمان می کنند که می خواهند بگیرند ما را بکشند. می گفت یک روز که چنین فضای سنگینی ایجاد شده بود یک نفر در مرکز اسلامی ما آمد که مسیحی و استاد دانشگاه بود. گفت می خواهم کتابتان که مبنای دینتان است را به من بدهید مطالعه کنم ببینم شما چه می گویید که اینقدر ما را از شما می ترسانند. قرآنی که ترجمه روشن انگلیسی داشت را به او دادیم. جالب بود که ۱۵ روز از دانشگاهش مرخصی گرفته بود و در یکی از جزایر هتل رزور کرده بود تا فقط برود و کتاب ما را بخواند. رفت و بعد از دو هفته آمد و گفت به من بگویید چطور باید مسلمان شوم. گفتیم چه شده است. چه دیده ای. گفت کتاب شما راه های خروج از بن بست را به ما نشان می دهد. در مسائل اجتماعی و اقتصادی بن بست داریم. شما طبق اسلام حتی جایی که اعلام جنگ می کنید نمی خواهید ثروتشان را غارت کنید. می خواهید برای نجاتشان بروید. خیلی قشنگ قرآن را فهمیده بود. مسلمان شد و این استاد دانشگاه در دانشگاه مبدا اسلام آوری تعداد قابل توجهی از افراد شد. امریکایی ها این را می بینند که ما با مقابله می کنند.

 

*دانشگاهیان بهتر از هرکسی می توانند روی صحبت های رهبری کارکنند/ حوزه های علمیه دیگر ظرفیت بزرگ ما است

او تاکید کرد: انقلاب اسلامی جلو می رود. ما همراهی بکنیم یا نکنیم. دنیای استکبار را هم  به حول و قوه الهی دست می گیرد. چیزی که من را می سوزاند این است که اصلا چه کسی روی صحبت های آقا حتی در فضای رسانه ای خودمان کار کرد. این نکته قابل توجهی است. چه کسی بهتر از دانشگاهیان ما می توانند روی صحبت های رهبری که عقبه علمی دارد کار کند. این نکته بسیار قابل توجهی است. حوزه های علمیه ما امروز یک ظرفیت بالا هستند که می توانند کاری کنند. نمی دانید برخی از دوستان طلبه من که برنامه ریزی کرده ام تا بتوانند بروند و در دنیا تاثیرگذاری داشته باشند، با چه دربه دری کار می کنند. زندگی طلبگی خود را دارند و براساس تکلیفی که احساس کرده اند انجام وظیفه می کنند. این ظرفیت ما است و کارهایی که می توانیم انجام بدهیم. در زمینه انتخابات ریاست جمهوری اصلا وضعیت خوبی نداریم. برای مثال یکی از متدینین مسجدی ما که همسرش خواهر شهید است می گفت مادرهمسرم که مادر شهید است گفته است اگر فلانی را تایید کردند می روم و رای می دهند. اگر نکردند اصلا رای نمی دهم. ناامید ناامید است. این حزب الهی ما است. روح یاس بر او حاکم شده است. امروز یکی از وظائف ما این است روح یاس و ناامیدی را از بین ببریم. برنامه ریزی اول دشمن این است که کسی در انتخابات شرکت نکند. اگر دید فضایی شد که می تواند از یک کاندید همراه با خودش حمایت کند، وارد این عرصه شود. در انتخابات قبلی چطور شد که یک دفعه از آقای روحانی حمایت کردند. دشمن همین که دید یک نفر در راستایی که او می خواهد حرکت می کند موضعش را تغییر داد و به سوی حمایت از او رفت.

 

*تنها ۲۰ درصد از مشکلات ما به تحریم ها مربوط می شود/ باقی مربوط به مدیریت ها است

وزیر اسبق وزارت اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: همینکه آقای روحانی گفت جنگ وصلح ، گفت دیوار می کشند و چه می کنند. دشمن دید او در راستای برنامه هایش است. تمام شبکه های ماهواره ای را به میدان آورد و برخلاف تدبیرش عمل کرد. انتخابات ۸۸ هم همین طور بود. عقبه اطلاعاتی اش را می گویم. همینکه دید می تواند با یک حرکتی اوضاع را برگرداند اقدام دیگری کرد. بعد دید آنی که می خواست نشد و طراحی فتنه ۸۸ را کردند. فتنه ۸۸ به تعبیر مقام معظم رهبری کودتا بود. ما برای انتخابات امسال هم باید هرچقدر می توانیم تلاش کنیم تا این ناامیدی را از بین برده و ایجاد امید کنیم. به عنوان کسی حرف می زنم که تمام عقبه های اطلاعاتی کشور را در بحث های اقتصادی می دانم. برخی اشاره کردید هلدینگ ها و مجموعه هایی دارید و بحث های اقتصادی را دنبال می کنید. بنابراین خیلی از مشکلات را می دانید. ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی ما به تحریم ها برمی گردد. باقی اصلا مرتبط نیست. در تلویزیون نشان می دهد که اتوبوس ها به جای مسافرکشی کالای قاچاق وارد می کنند بعد می گوید مرکزی که می آورند بغل گمرک ایران است. اینها چه ربطی به تحریم دارد. مواد اولیه کاغذ در گمرک ما وجود دارد و مجوز ورود به کشور داده نمی شود و این وحشتناک است. این چه ربطی به تحریم ها دارد. این به جاهای مختلف برمی گردد. اینها بحث مدیریت است. بحث که در زمینه مطالبه گری داشتم اینجا جایش را پیدا می کنم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها